• Sun. Dec 3rd, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

आमाको सानो नोटको सहारामा युक्रेनबाट १००० किलोमिटर टाढा एक्लै पुगे ११ वर्षका बालक

Bydeep

Mar 8, 2022

काठमाडौं। रुसले युक्रेनमाथि आक्रमण गरेको मंगलबार १३ दिन भएको छ । रुसले युक्रेनका ठूला सहरहरु किभ, खारकिभ लगायतमा लगातार आक्रमण गरिरहेको छ ।युक्रेनका अन्य केही सहरमा रुसले कब्जा गरिसकेको छ । यस्तो तनावपूर्ण अवस्थाबाट ११ वर्षका एक युक्रेनी बालकको तस्वीर सामाजिक संजालमा भाइरल भइरहेको छ । यी बालक एक्लै भयानक युद्धबाट बच्दै भागेर १ हजार किलोमिटर टाढा पुगेका छन् ।

युद्धले आक्रान्त देश युक्रेनमा यी बालकले १ हजार किलोमिटरको जोखिमपूर्ण यात्रा एक्लै पूरा गरे । यो लामो यात्रामा ती बालकसँग न आमाको आँचल थियो न पिताको छत्रछायाँ । उनीसँग थियो त केवल जीवित रहने एक आशा । युक्रेन छोडेर १ हजार किलोमिटर लामो यात्रा पार गर्दै अहिले यी बालक स्लोभाकिया पुगेका छन् ।

यी बालक दक्षिण पूर्वी युक्रेनको जपोरिजजियाका हुन् । यो ठाउँमा युरोपको सबैभन्दा ठूलो परमाणु प्लान्ट पनि छ । यो क्षेत्रमा अहिले रुसले कब्जा गरिसकेको छ त्यसैले यहाँका मानिसहरु सहर छोडेर भागिरहेका छन् । १ हजार किलोमिटर यात्राको क्रममा यी बालकको साथमा एक ब्याग र आफ्नी आमाले लेखेको एउटा नोट थियो । यो सानो नोटमा उनकी आमाले कसैको फोन नम्बर पनि लेखिदिएकी थिइन् ।

स्लोभाकियाको मन्त्रालयले ती बालकको भोगाइ र उनका केही तस्वीरहरु सामाजिक संजालमा शेयर गरेको छ । आफ्नो पोस्टमा मन्त्रालयले लेखेको छ ‘जपोरिजजियाका ११ वर्षका बालक युक्रेनबाट स्लोभाकियाको सीमामा आएका थिए । उनको हातमा एउटा प्लास्टिक ब्याग, पासपोर्ट र फोन नम्बर लेखिएको थियो । उनी एक्लै आएका थिए किनकि उनका मातापितालाई युक्रेनमै बस्नुपर्ने थियो ।’

मन्त्रालयले अगाडि लेखेको छ ‘यहाँ स्वयंसेवकले उनलाई न्यानो स्वागत गरे र उनलाई सुरक्षित ठाउँमा लगेर खानपिनका सामानहरु दिए । बालकले आफ्नो मुस्कान, निडरता र एक रियल हिरोको संकल्पले सबैलाई जिते । हातमा नम्बर र पासपोर्टमा एउटा कागजको टुक्राको लागि धन्यवाद जसबाट यहाँका मानिसहरुले उनका अभिभावकसँग सम्पर्क गर्न सके । यसरी एउटा राम्रो कहानी पूरा भयो ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *