• Thu. Nov 30th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

पुटिनले युक्रेन कहिल्यै जित्ने छैनन्ः राष्ट्रपति बाइडेन

Bydeep

Mar 9, 2022

एजेन्सी, २५ फागुन । रुस र युक्रेनबीचको युद्धको आज १४ औं दिन हो । रुसले युद्धमा फसेका मानिसहरूको उद्धार गर्न बुधबार युद्धविराम घोषणा गरेको छ । कीभ, खार्किभ, सुमी, मारिउपोल, चेर्निहाइभ सहरहरूमा युद्धविराम हुनेछ। युक्रेनले रुसी सेनाले ६१ अस्पताल र चिकित्सा उपकरण नष्ट गरेको दाबी गरेको छ ।

अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनलाई सधैँ जित्ने बताएका छन् । किनभने रुसी आक्रमणमा फसेका नागरिकको दुर्दशालाई लिएर विश्वव्यापी आक्रोश बढ्दै गएको छ । बाइडेनले भने– पुटिनले एउटा सहर कब्जा गर्न सक्छन्, तर उनले कहिल्यै पनि देश कब्जा गर्न सक्ने छैनन्।

यसैबीच छिमेकी मुलुकमा शरणार्थी संकट बढेको छ । मानिसहरू रोमानिया, पोल्याण्ड, मोल्डोभा, स्लोभाकिया, हंगेरी र बेलारुसमा शरण लिइरहेका छन्। यी मानिसहरूलाई अगाडिको बाटो कठिन देखिन्छ। एकातिर अमेरिकाले राज्यमा आउने युक्रेनीलाई ‘टेम्पोररी प्रोटेक्टेड स्टेटस’ दिने निर्णय गरेको छ । अर्कोतर्फ बेलायत जानका लागि मानिसहरुलाई समस्या भइरहेको छ।यसैबीच पोल्याण्डले आफ्ना सबै मिग–२९ लडाकु विमान युक्रेनलाई दिने घोषणा गरेको छ । यद्यपि अमेरिकाले यो कदम चिन्ताजनक र उचित नभएको बताएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *