• Mon. Dec 4th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

प्रविधिको अधिकतम प्रयोग गरेर संस्कृत विश्वविद्यालयलाई अगाडि बढाउनुपर्छ :शिक्षा मन्त्री

ByDeayam

Mar 10, 2022

शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री देवेन्द्र पौडेलले सूचना प्रविधिको अधिकतम प्रयोगसँगै संस्कृत विश्वविद्यालयलाई अगाडि बढाउनुपर्ने बताउनुभएको छ ।

नेपाल संस्कृत विश्वविद्यालयको ७४ औँ सभालाई आज काठमाण्डौमा सम्बोधन गर्दै मन्त्री पौडेलले प्रविधिको प्रयोगसँगै यो विश्वविद्यालयले नवीन शैली र सोचका कार्यक्रम अघि बढाउनुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

सूचना प्रविधिका नवीन उपलब्धिलाई आत्मसात् गर्दै विश्वविद्यालयको हितमा सार्थक उपयोग गर्नुपर्ने उहाँको भनाइ थियो । सन् २०२४ मा अन्तर्राष्ट्रिय संस्कृत सम्मेलन आयोजना गर्ने संस्कृत विश्वविद्यालयको योजनामा आफू सकारात्मक रहेको भन्दै मन्त्री पौडेलले कोरोनाका समयमा शिक्षा क्षेत्रलाई पाठ सिक्नुपर्ने र शिक्षाको परम्परागत शैली र संरचनालाई पुनर्संरचना गर्नुपर्ने बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘अध्ययन/अध्यापनका नवीन विकल्प खोज्दै जानुपर्ने भएको छ, अब विश्वविद्यालय मौलिक स्वास्थ्य पद्धतिका रूपमा रहेका आयुर्वेद, योग विज्ञान र प्राकृतिक चिकित्साका साथै खोज, अनुसन्धान र संरक्षणमा क्रियाशील रहनुपर्ने आवश्यकता भएको छ ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *