• Sat. Feb 17th, 2024

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

कुनै जोडी किन गर्छन् अत्याधिक शा’री’रिक स’म्पर्क ?

Bydeep

Mar 11, 2022

एजेन्सी । सम्बन्धलाई मजबुत बनाउन प्रेम, विश्वास र समझदारीलाई आधार मानिन्छ । तर, यसलाई अगाडि लैजानको लागि राम्रो यौ’न लाइफ पनि धेरै हदसम्म आवश्यक हुन्छ । यौन जीवनको धेरै महत्त्वपूर्ण पक्ष हो। तर धेरै जोडीहरू यो गर्न हिचकिचाउँछन् भने कोही यसलाई धेरै रमाइलो गर्छन्। भर्खरै गरिएको एउटा नयाँ अनुसन्धानका अनुसार नवविवाहित महिलाले यौ’न को बढी आनन्द लिने र जीवनप्रति निकै उत्साहित रहेको देखाएको छ । अर्कोतर्फ पुरुषमा यौ’न स’म्प’र्क ग’र्ने प्रवृत्तिले व्यक्तित्वमा खासै प्रभाव पार्दैन ।

फ्लोरिडा स्टेट युनिभर्सिटीका मनोवैज्ञानिकहरूले २७८ नवविवाहित जोडीहरूमा गरिएको नयाँ अध्ययनमा यौ’न ले मानिसको स्वभाव निर्धारण गर्न सक्ने बताएका छन् । यसका साथसाथै, उनीहरूले सहभागीहरूको पाँच प्रमुख व्यक्तित्व विशेषताहरूमा आधारित व्यक्तित्व परीक्षण पनि लिए। अन्वेषकहरूले २० देखि ३० वर्ष उमेरका नवविवाहित जोडीहरूलाई विभिन्न तीन प्रकारका प्रश्नहरू सोधे र उनीहरूलाई उनीहरूको दैनिक दिनचर्याहरू दुई हप्तासम्म उनीहरूको डायरीमा नोट गर्न भने।

उनीहरुलाई हरेक दिन यौ’न स’म्प’र्क राखेको कुरा डायरीमा रेकर्ड गर्न भनियो । यदि उसले गर्यो भने, उसले उसलाई एक देखि सात सम्मको गणनामा कति अंक दिन्छ ? नतिजाले यो दुई हप्ताको अवधिमा जोडीहरूले औसत तीनदेखि चार पटक यौ’न स’म्प’र्क ग’रे’को देखाएको छ।

यसअघिका अध्ययनहरूमा महिलाको तुलनामा पुरुषले बढी यौ’न चाहना र सुरुवात गरेको पाइएको थियो । यद्यपि, सन्तुष्टि अर्को विषय हो र यो ठ्याक्कै भन्न सकिँदैन कि कति पटक खुसी भएर जोडीहरू यौ’न स’म्प’र्क गर्छन्। स्मरण होस् यौ’न स’म्प’र्कले सम्बन्धलाई बलियो बनाउँछ, यसमा कुनै शंका छैन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *