• Fri. Dec 1st, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

ताप्लेजुङको आगलागीबाट झन्डै ७० लाख रुपैयाँ बराबरको क्षति ,

ByDeayam

Mar 11, 2022

ताप्लेजुङको सदरमुकाम फुङ्लिङ बजारमा आज शुक्रवार बिहान भएको आगलागीबाट झन्डै ७० लाख रुपैयाँ बराबरको क्षति भएको प्रारम्भिक तथ्याङ्क आएको छ ।

आगलागीमा परेर एक जनाको ज्यान गएको छ । आगलागीबाट घाइते भएकी ६७ वर्षीया चुलीमाया लिम्बूलाई जिल्ला अस्पताल पु¥याउनासाथ ज्यान गएको हो । यस्तै आगलागीमा परेर १६ वर्षीया रेविना लिम्बू सामान्य घाइते हुनुभएको छ ।

आगलागीका कारण दुई घर जलेको छ । ती दुई घरमा डेरा गरी बस्नेसहित सात परिवारका २३ जना विस्थापित भएका प्रमुख जिल्ला अधिकारी महेशकुमार पोखरेलले बताउनुभयो ।

फुङ्लिङ बजारको कोप्चे डाँडालाइनका रविन आङ्बुहाङ लिम्बूको कच्ची घरबाट बिहान साढे ८ बजेतिर आगो सल्किन सुरु भएको थियो । आगलागीबाट नजिकै रहेको सङ्गीता मादेन लिम्बूको घर पनि जलेर नष्ट भएको छ भने आङ्बुहाङकै पक्की घरमा केही क्षति पुगेको छ ।

आगलागीको कारण अहिलेसम्म खुलेको छैन । फुङ्लिङ नगरपालिकाको वारुणयन्त्र (दमकल) को प्रयोगसहित नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी, नेपाली सेना र स्थानीयवासीको सहयोगमा आगो डेढ घण्टापछि निभाइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ ।

आगालागी पीडितलाई राहत वितरण

नेपाल रेडक्रस सोसाइटी ताप्लेजुङ शाखाले विभिन्न भाँडासहितका सामग्री सहयोग गरेको छ । यस्तै उद्योग वाणिज्य सङ्घले चामल, नुन, तेललगायतका सामाग्री वितरण गरेको छ । आगलागीबाट विस्थापित सात परिवारलाई राहत वितरण गरिएको नेपाल रेडक्र सोसाइटी ताप्लेजुङका सभापति इन्द्रबहादुर गुरुङले बताउनुभयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *