• Sat. Dec 2nd, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

इ टाली प्रहरीको निय न्त्र ण मा रु सी ध ना ढ्यको निजी पा नी ज हा ज

Bydeep

Mar 13, 2022

काठमाडौं– इटा लीको वित्तीय प्रहरीले रुसी धनाढ्यको निजि पानीजहाज निय न्त्रण मा लिएको छ । इटालीको प्रधानमन्त्रीको कार्यालयले जनाएअनुसार रुसी धनाढ्य आन्दे्रई इगोरेभिच मेलिन्चेन्कोको विलासी पानीजहाज नियन्त्रणमा लिएको हो ।

रु सले युक्रे नमा आक्रमण गरेपछि मेलिन्चेन्कोलाई युरोपेली युनियनले प्रतिबन्धको सूचीमा राखेको थियो । इटालीको प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको १४३ मिटरको ‘सेइलिङ याट ए’ को मूल्य ५३ करोड युरो बराबर रहेको जनाइएको छ । नोबिस्क्रुग नामक कम्पनीले जर्मनीमा बनाएको यो पानीजहाज विश्वकै सबैभन्दा ठूलोमध्येको एक रहेको इटाली सरकारले जनाएको छ ।

मेलिन्चेन्को रासायनिक मल बनाउने युरोकेम ग्रुप र कोइला कम्पनी सुएकका मालिक रहेको जनाइएको छ । यद्यपि उनले यही साता राजीनामा दिएको रोयटर्सले जनाएको छ । यता उनका प्रवक्ताले भने मेलिन्चेन्कोको कुनै राजनीतिक सम्बन्ध नरहेको र युक्रेनमाथि रुसी आक्रमणमा कुनै सरोकार नरहेको जनाएका छन् । गएको साता यता इटालीको प्रहरीले रुसी धनाढ्यहरुबाट ७० करोड भन्दा धेरैको सम्पत्ति जफत गरेको त्यहाँका अर्थमन्त्री डानियल फ्राङ्कोले जानकारी दिएका छन् । (रोयटर्सबाट)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *