• Sat. Sep 30th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

बेहुली पुरुष पत्ता लागेपछि !

Bydeep

Mar 15, 2022

एजेन्सी, १ चैत्र । भारतको मध्य प्रदेशबाट एउटा अनौठो घटना बाहिर आएको छ । श्रीमती महिला नभई पुरुष भएको भन्दै एक श्रीमानले सर्वोच्च अदालत पुगेका छन् । श्रीमानले श्रीमती पुरुष भएको कुरा लुकाएर विवाह गराएको र आफु ठगिएको भन्दै अदालतमा निवेदन दिएका थिए । श्रीमानले आफ्नी श्रीमतीको प्राइभेट पार्ट पुरुषको जस्तै भएको भन्दै उनीसँग बस्न नसक्ने बताएका छन् ।

सर्वोच्च अदालतले अब सम्बन्धविच्छेदका लागि याचिका दायर गरेका ग्वालियरका व्यक्तिको याचिकामा सुनुवाइ गर्न राजी भएको छ । अदालतले श्रीमतीलाई शुक्रबार श्रीमानको निवेदनमा जवाफ पेश गर्न भनेको छ । “निवेदकका वकिलले अन्य कुरामा हाम्रो ध्यानाकर्षण गराएको छ कि प्रतिवादीको चिकित्सा इतिहासले “जेन्डर + इम्परफेक्ट हाइमेन“ देखाउँदछ, त्यसैले प्रतिवादी महिला होइन। यसपछि अदालतले चार साताभित्र नोटिसको जवाफ दिन भनेको छ ।–अदालतले उल्लेख गरेको छ ।

सर्वोच्च अदालत जानु अघि श्रीमानले यो मुद्दा उच्च अदालतमा पनि उठाएका थिए। त्यसबेला उच्च अदालतले ट्रायल कोर्टको आदेशलाई निरन्तरता दिँदै उजुरी खारेज गरेको थियो। उच्च अदालतले मौखिक प्रमाण र कुनै चिकित्सकीय प्रमाणबिना अपराध नहुने भन्दै मुद्दा खारेज गरेको थियो । यसपछि श्रीमानले यो निर्णयबाट सन्तुष्ट नभएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका थिए ।

श्रीमतीसँग शारीरिक सम्बन्ध नभएको खुलासा
निवेदनमा पुरुष र महिलाको विवाह जुलाई २०१६ मा भएको उल्लेख छ । निवेदनमा विवाहपछि श्रीमतीले महिनावारी भएको बहानामा केही दिन शारीरिक सम्बन्ध नराखेको र त्यसपछि वैवाहिक घर छाडेर ६ दिनपछि फर्किएको उल्लेख छ । पिटिशनमा यो पनि भनिएको छ कि पछि जब श्रीमानले फेरि यौनसम्पर्क गर्ने प्रयास गरे, उनले श्रीमतीमा लिंग भेटे। त्यसपछि निवेदकले आफ्नी श्रीमतीलाई मेडिकल चेकअपका लागि लगे, जहाँ उनलाई ’इम्परफेक्ट हाइमेन’ नामक मेडिकल समस्या भएको पाइयो।

निवेदनमा महिलालाई शल्यक्रिया गर्न सल्लाह दिइयो तर डाक्टरले शल्यक्रिया गरेर महिलाको हातखुट्टा काटिए पनि गर्भवती हुने सम्भावना लगभग असम्भव रहेको पनि निवेदकलाई बताएको छ । यो मेडिकल जाँचपछि निवेदकले आफूलाई धोका दिएको महसुस गर्दै आफ्नी श्रीमतीका बुवालाई फोन गरेर छोरी फिर्ता लैजान आग्रह गरे । निवेदनका अनुसार महिलाका बुबाले जबरजस्ती पुरुषको घरमा पसेर श्रीमतीलाई घरमा राख्ने धम्की दिएका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *