• Thu. Sep 28th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

१ लाख रुपैयाँ भन्दा कम मूल्यमा आइपुग्यो यो इलेक्ट्रिक बाइक, २ घण्टामा फुल चार्ज हुने

Bydeep

Mar 18, 2022

काठमाडौं :विद्युतीय सवारी साधन स्टार्टअप कम्पनी ओबेन ईभीले आफ्नो पहिलो विद्युतीय बाइक सार्वजनिक गरेको छ । यसको मूल्य भारु १ लाख रुपैयाँभन्दा कम छ । जान्नुहोस् यो बाइकको विशेषता कम्पनीले ओबेन रोरमा ४.४ kWh लिथियम आयन ब्याट्री दिएको छ । यसको साथमा १० किलोवाटको विद्युतीय मोटर छ जसले ६२ एनएम पीक टर्क जेनेरेट गर्छ। यो ब्याट्रीले एक पटक चार्ज गर्दा २०० किलोमिटरको रेन्ज दिन्छ। यसको ब्याट्री फुल चार्ज हुन २ घण्टा मात्रै लाग्छ ।

यो बाइकले ३ सेकेण्डमा ० देखि ४० किलोमिटरसम्मको यात्रा तय गर्छ । एकै समयमा, यसको उच्च गति १०० kmph छ। यसमा ३ राइडिङ मोड इको छ । यस बाइकको डिजाइनमा एरोडायनामिक्सलाई ध्यान दिइएको छ । यसको ब्याट्री यसरी जडान गरिएको छ कि यसले बाइकको गतिलाई कायम राख्न मद्दत गर्छ। साथै, यो पूर्ण रूपमा वाटरप्रूफ पनि छ।

यस बाहेक यसमा २३० एमएम ग्राउन्ड क्लियरेन्स, थेफ्ट प्रोटेक्शन, ड्राइभर अलर्ट सिस्टम जस्ता कनेक्टेड फिचरहरु छन् । यसमा एलईडी लाइट, टेलिस्कोपिक फोर्क, ब्ल्याक अलोय ह्वील र डिजिटल मिटर कन्सोल रहेको छ । दुबै पाङ्ग्रामा डिस्क ब्रेक पनि छन् ।

कम्पनीले यसमा ३ वर्ष वा ६० हजार किलोमिटरसम्मको वारेन्टी दिएको छ ।कम्पनीले आफ्नो इलेक्ट्रिक बाइक ओबेन रोर सार्वजनिक गरेको छ । यसको एक्स शोरुम मूल्य ९९,९९९ रुपैयाँ छ । यो मूल्य राज्य र FAME-२ को सब्सिडी पछि हो। यसमा जीएसटी समावेश छ, जबकि बीमा, सडक कर र दर्ता शुल्क तिर्नुपर्नेछ। यद्यपि, यी सबै शुल्कहरू विभिन्न राज्यहरूमा छुट छन्। कम्पनीले होली २०२२ को अवसरमा बुकिङ सुरु गर्न लागेको हो । कम्पनीको साइटमा गएर यो मार्च १८ देखि मात्र रु ९९९ मा बुक गर्न सकिन्छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *