• Thu. Sep 28th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

युक्रेनी बालबालिका बेचिने खतरामा रहेको युनिसेफको दाबी

Bydeep

Mar 20, 2022

एजेन्सी, ६ चैत्र । रुस–युक्रेन युद्धको आज २५ औं दिन हो । अन्य देशमा शरणार्थी बनेका करिब १५ लाख युक्रेनी बालबालिका बेचिने खतरामा रहेको युनिसेफले दाबी गरेको छ । अर्कोतर्फ युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्कीले रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनलाई युद्ध रोक्न प्रत्यक्ष वार्ता गर्न अपिल गरेका छन् ।

जेलेन्स्कीले स्विट्जरल्याण्ड सरकारलाई रुसी धनीहरूको पैसा जफत गर्न पनि अपील गरे। “युरोपेली शहरहरूमा बसोबास गर्ने र स्विस बैंकमा पैसा राख्ने रुसी धनीहरूले युक्रेनलाई नष्ट गर्न त्यहाँको सेनालाई पैसा दिइरहेका छन्,“ उनले भने।

न्यूयोर्क टाइम्सका अनुसार युनिसेफले युक्रेनमा रुसको आक्रमण सुरु भएदेखि नै देश छोडेका युक्रेनी नागरिकमध्ये १५ लाख बालबालिका रहेको बताएको छ । शरणार्थी शिविरमा रहेका यी बालबालिकाहरूलाई मानव तस्करहरूले हेरिरहेका छन् र चाँडै नै खराब निगरानीको अवस्थामा व्यापार सुरु गर्न सक्छन्। युनिसेफले पनि अनगिन्ती बालबालिकालाई आफ्नो घर छोडेर युक्रेन भित्रका अन्य क्षेत्रमा शरण लिन बाध्य पारिएको जनाएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *