• Wed. Dec 6th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

माधव नेपालले एमालेबाट निकालेका प्रेमबहादुर १५ वर्षपछि एमालेमै फर्किए

Bydeep

Mar 22, 2022

८ चैत, काठमाडाैँ । तत्कालीन एमालेका महासचिव माधवकुमार नेपालले अन्याय गरेर एमालेबाट निकालेका प्रेमबहादुर सिंह १५ वर्षपछि आफ्नै घर फर्किए फर्किएका छन । उनले यो बीचमा बनाएको सिंगो पार्टी नै एमालेमा विलय गराउँदै एमाले प्रवेशको निर्णय लिएका हुन । उनले एमाले प्रवेशको क्रममा सम्बाेधन गर्ने क्रममा पनि तत्कालीन नेतृत्वको अन्यायपूर्ण व्यवहार गरेपछि बाहिरिनुपरेको बताए ।

सिंह नेतृत्वको समाजवादी जनता पार्टी नेकपा एमालेमा विलय भएको छ । अध्यक्ष सिंहसहित सिंगो पार्टी पंक्ति नै एमालेमा विलय भएको हो ।उनलाई आज काठमाडौंमा आयोजित कार्यक्रममा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले स्वागत गरेका छन् । माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड २०७३ सालमा प्रधानमन्त्री हुँदा उनी खानेपानीमन्त्रि बनेका थिए ।

यो पनि :एमाले प्यूठानको एक महिने अभियान सरूमारानीबाट नौबहिनी पुगेर समापन

८ चैत, प्यूठान । नेकपा एमाले प्यूठानले सुरु गरेको निर्वाचन अभिमुखिकरण तथा प्रशिक्षण अभियान जिल्लाको नौबहिनी गाउपालिकाकाे केन्द्र बाहनेमा पुगेर सम्पन्न भएको छ । फागुन १६ गते सरुमारानीबाट सुरु भएको एक महिने लामो उक्त अभियान शनिबार सम्पन्न भएको एमालेले जनाएको छ । जिल्लाका नौ वटै गाउँ/ नगर पालिकाहरूमा पार्टी सदस्यस्तरमा प्रशिक्षण गरी सफलताका साथ अभियान सम्पन्न गरिएको पार्टी अध्यक्ष विजय विराज विष्टले जानकारी दिए । अध्यक्ष विष्टले पार्टीको पछिल्लो गतिविधिले पार्टी संगठन टोल कमिटी तहसम्म परिचालन र क्रियाशिल भएको बताए । उनले अभियानका क्रममा ठूलो उपलब्धि हासिल गरिएको उल्लेख गरे ।

यस अवधिमा महिला, दलित, मुस्लिम, स्वास्थ्यकर्मी, निजामती कर्मचारी, सम्पर्क मञ्च, शिक्षक, भूमिहीन सुकुम्बासी, खेलाडी, बुद्धिजीवी, अपांग, कानुन व्यवसायी, भूतपूर्व सैनिक तथा प्रहरी र प्रेस चाैतारी लगायत १४ वटा जनसंगठनका जिल्लास्तरीय अधिवेशन आयाेजना गरी नयाँ नेतृत्व चयन गरिएको छ। त्यस्तै, अनेरास्ववियु विद्यालय, उच्च मावि र क्याम्पसहरूमा पुग्ने अभियानमा सक्रिय भएको छ भने युवाहरू पालिका र वडा तहमा संगठित र सक्रिय बनिरहेका छन।

उक्त अभियानमा ४२ सय नेता-कार्यकर्ताहरू विभिन्न पार्टी परित्याग गरेर नेकपा (एमाले) मा प्रवेश गरेको समेत एमालेले दाबी गरेको छ । त्यसमध्ये राष्ट्रिय जनमोर्चाका ३१ सय जना नेता कार्यकर्ता एमालेमा प्रवेश गरेको सो पार्टीले जनाएको छ। एमाले प्रवेशकाे याे लहरले प्युठान जिल्लामा राजनीतिक शक्तिसन्तुलनकाे वर्तमान र भावी राजनीतिक परिदृश्य छर्लङ्ग गरेकाे एमाले पोलिट्ब्युरो सदस्य तथा प्यूठान जिल्ला इन्चार्ज सूर्य थापाले बताए ।

अभियानका शिलसिलामा एमाले पोलिटव्यूरो सदस्य एवं प्यूठान इन्चार्ज सूर्य थापा, केन्द्रिय सदस्य एवं प्यूठान सहइन्चार्ज हरिप्रसाद रिजाल, पार्टी अध्यक्ष विजयविराज विष्ट र पूर्व अध्यक्ष तुल्सीराम शर्मा सहितका नेताहरु गाउँगाउँ पुगेका थिए । अभियानका क्रममा ५ हजार पार्टी सदस्य, ४ हजार २ सय नवप्रवेशी र प्रदेश कमिटी सदस्यदेखि टाेल कमिटी सदस्यसम्म समेत १० हजार जनालाई निर्वाचन केन्द्रित अभिमुखीकरण गरिएको छ। नव प्रवेशीहरूमा सबैभन्दा बढी राष्ट्रिय जनमाेर्चाबाट ३ हजार १ सय जना रहेकाे नेकपा एमाले प्युठानले चैत छ गते गरेकाे पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी गराइएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *