• Thu. Nov 30th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

रुसले युक्रेनमा रासायनिक हतियार प्रयोग गर्न सक्छ : अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेन

Bydeep

Mar 22, 2022

अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेनले रुसले युक्रेनमा जैविक तथा रासायनिक हतियार प्रयोग गर्न सक्ने दाबी गर्नुभएको छ । बाइडेनले युक्रेन युद्धमा बेहोर्नु परिरहेको चर्को प्रतिरोधका कारण रुसी नेता भ्लादिमिर पुटिन रासायनिक हतियारको प्रयोगतर्फ उन्मुख भएका र त्यसको तयारी स्वरुप रुसले युक्रेनमा जैविक तथा रासायनिक अस्त्र रहेका झुटा खबर फैलाउन थालेको बताउनुभएको बीबीसीले जनाएको छ ।

बितेको २६ दिनकोे लडाइँमा युक्रेनी सेनाको चर्को प्रतिरोधले पुटिनले धक्का पाएको र अब चर्को कारबाहीतर्फ अघि बढेका बाइडेनको दाबी छ । उहाँले अमेरिकाले युरोपमा जैविक तथा रासायनिक अस्त्र भण्डार गरेको वा युक्रेनमा त्यस्ता अस्त्र रहेको भन्ने रुसी दाबी पूरै असत्य भएको बताउनुभयो । त्यस्ता हमलालाई रोक्न र प्रतिक्रिया जनाउन अमेरिकाले सबै किसिमको प्रयत्न गर्ने उहाँले बताउनुभयो ।

यसैबीच रुसी सेनाले आफ्नो हवाई क्षेत्रमा उपस्थिति बढाएको युक्रेनको वायु सेनाले बताएको छ । युक्रेनी सेनाले विज्ञप्ति निकालेर युक्रेनको आकाशमा मानवरहित हवाई यानका साथै बमबर्षक र लडाकु विमानकाे सङ्ख्या बढेकाेले जुनसुकै बेला बस्तीहरुमा बमवारी हुनसक्ने भन्दै सचेत रहन अपिल गरेको छ।

– यो पनि :पुटिन पनि गोप्य छोरीका पिता, प्रेमिकाबारे आयो चकित पार्ने खबर
एजेन्सी । रुस–युक्रेन युद्धको बीचमा रुसी राष्ट्रपति पुटिनकी गोप्य प्रेमिकाको बारेमा चकित पार्ने खबर बाहिर आएको छ । पुटिनकी कथित प्रेमिका र पूर्व जिमनास्ट एलिना काबाएवा स्विट्जरल्याण्डमा लुकेको दाबी गरिएको छ । रसिया, युक्रेन र बेलारुसका मानिसहरूले एलिनालाई स्विट्जरल्याण्डबाट निष्कासनको माग गर्दै अनलाइन पिटिशन सुरु गरेका छन्। दाबी अनुसार एलिना आफ्ना तीन बच्चाहरुसंग एक विलासी भिलामा लुकेर बसेकी छिन् । यस पिटिशनको समर्थनमा अहिलेसम्म ५० हजारभन्दा बढीले हस्ताक्षर गरेका छन् । एलिना ३८ वर्षकी भइन् र उनी ओलम्पिक स्वर्ण पदक विजेता हुन् । एलिना रुसमा सबैभन्दा लचिलो महिलाको रूपमा चिनिन्छिन्। उनी पुटिनको युनाइटेड रसिया पार्टीबाट पनि सांसद भएकी थिइन् ।

अन्तिम पटक डिसेम्बर २०२१ मा देखिएकी थिइन्
याचिकामा भनिएको छ, ‘युद्धको बावजुद स्विट्जरल्याण्डले पुटिन सरकारको सहयोगीलाई निरन्तरता दिइरहेको छ। युक्रेनमा युद्ध भइरहेका बेला एलिनालाई स्विजरल्याण्ड पठाइएको खबर आएपछि यो निवेदन आएको हो । एलिना ७ वर्षभन्दा बढी समयदेखि रुसी सरकार समर्थित नेशनल मिडिया ग्रुपको बोर्ड अफ डाइरेक्टर्सको अध्यक्ष पनि छिन् ।’ डेली मेलका अनुसार उनले हरेक वर्ष करिब ८ मिलियन युरो तलब पनि पाइरहेकी छन् ।

एलिना सार्वजनिक स्थलमा कमै देखिने गर्छिन् । उनी अन्तिम पटक डिसेम्बर २०२१ मा मस्कोमा भएको डिभाइन ग्रेस रिदमिक जिम्न्यास्टिक प्रतियोगितामा नाच्दै थिइन्। उनले सन् २००४ ओलम्पिकमा रिदमिक जिमनास्टमा स्वर्ण पदक जितिन्। द गार्डियन जस्ता धेरै पत्रिकाले एलिना पुटिनकी प्रेमिका भएको दाबी गरेका छन् । तर, पुटिनले यो कुरा सार्वजनिक रूपमा स्वीकार गरेका छैनन् ।

एलिनासंग निकटताको चर्चा
पुटिन र छोराछोरीसँग एलिनाको निकटताका समाचारहरू अक्सर मिडियामा आउँछन्। एलिना एक रूसी राजनीतिज्ञ, मिडिया प्रबन्धक र सेवानिवृत्त रिदमिक जिमनास्ट हुन्। एलिना सबै समयको सबैभन्दा सफल जिमनास्टमध्ये एक मानिन्छिन्। उनले आफ्नो करियरमा २ ओलम्पिक पदक, १४ विश्व च्याम्पियनसिप र ​​२१ युरोपियन च्याम्पियनसिप पदक जितेकी छन् ।

पुटिन पनि गोप्य छोरीका पिता !
पुटिनको धेरै महिलासँग सम्बन्ध रहेको खबर आएको छ । जसमध्ये स्वर्ण पदक जिम्नास्ट एलिना काबेबाको नाम पहिलो नम्बरमा आउँछ । अफवाह छ कि पुटिनको उनकी प्रेमिका एलिना काबाएवासँग तेस्रो छोरी पनि छ। यसको आधिकारिक पुष्टि भने भएको छैन । रुसी सञ्चारमाध्यमले १८ वर्षीया एलिजाबेथ क्रिभोनोगिखलाई पुटिनकी गोप्य छोरीको रूपमा वर्णन गरेको छ।

पुटिनकी गोप्य छोरीका सम्बन्धमा बेलायतको ब्राडफोर्ड विश्वविद्यालयको भिजुअल कम्प्युटिङ सेन्टरका निर्देशक प्रा। हसन उगेलले पुटिन र उनकी कथित छोरीको अनुहार यति मिल्दोजुल्दो रहेको भन्दै उनीहरु दुवै बाबु छोरी भएको कुरालाई कसैले नकार्न नसक्ने बताएका थिए । -भास्कर

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *