• Fri. Dec 8th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

महामारीमा बेरोजगारी नियन्त्रणमा पाकिस्तान पहिलो, नेपाल दोस्रो, इमरान खानले गरे प्रशंशा

Bydeep

Mar 23, 2022

काठमाडौं। पाकिस्तानी प्रधानमन्त्री इमरान खानले ट्वीट गर्दै आफ्नो सरकारले महामारीको व्यवस्थापनमा उत्कृष्ट काम गरेकोमा बधाइ तथा शुभकामना दिएका छन् । महामारीका क्रममा बेरोजगारीको दरबारे दक्षिण एसियाली इंडेक्सको एक ट्वीट शेयर गर्दै इमरान खानले आफ्नो देशले दक्षिण एसियाका सबै देशले भन्दा राम्रो काम गरेको बताएका छन् ।

यो ट्वीटमा बताइएअनुसार दक्षिण एसियाली देशहरुमध्ये पाकिस्तानमा बेरोजगारी सबैभन्दा कम छ । बेरोजगारी दर सबैभन्दा कम भएका दक्षिण एसियाली देशहरुमा पाकिस्तानपछि नेपाल दोस्रो स्थानमा छ । भारत भने अन्तिम स्थानमा छ । यसमा दक्षिण एसियामा २०२० देखि २०२२ सम्म बेरोजगार जनसंख्या दरको बारेमा बताइएको छ । यो समयमा कोरोना महामारीका कैयौं लहर आएका थिए ।

यो तथ्यांक विश्व बैंकबाट लिइएको हो । यसमा भारतमा सबैभन्दा धेरै ८ प्रतिशत बेरोजगारी दर भएको बताइएको छ । धेरै बेरोजगारी दर भएका देशहरुमा भारतपछि क्रमशः माल्दिभ्स, बंगलादेश, भुटान, श्रीलंका, नेपाल र पाकिस्तान छन् । नेपालमा बेरोजगारी दर ४.७ प्रतिशत र पाकिस्तानमा बेरोजगारी दर ४.३ प्रतिशत भएको बताइएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *