• Mon. Dec 4th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

रातको ११ बजे दश किलोमिटर दौडेर कामबाट घर फर्कने किशोर (भिडियोसहित)

Bydeep

Mar 24, 2022

काठमाडौं, ९ चैत । उनी हरेक दिन राति कामबाट फर्कदा राति छिप्पी सकेको हुन्थ्यो । कार्यस्थलबाट १० किलोमिटर टाँढा निवाससम्म रातको ११ बजे दौडदै फर्कन्थे । यो दृश्य चलचित्र निर्माता विनोद काप्रीले केहि दिन यता देखिरहेका थिए । उनले एक दिन कारबाट फर्कदै गर्दा ति युवकसँग कुरा गरे । उनले ति युवालाई कारमा बस्न भने तर, युवकले दौडेरै घर पुग्छु भने।

युवकबाट प्रभावित हुँदै उनले नाम सोधे । युवकले आफ्नो नाम प्रदिप मेयरा भएको बताए । यो दृश्य काप्रीले क्यामरामा कैद गरिरहेका थिए । तर, यो कुनै चलचित्रको सुटिङ नभएर इन्डियन आर्मी बन्ने सपना बोकेका उत्तराखण्डका १९ वर्षीय मेयराको दैनिकी हो । सामाजिक सञ्जालमा यतिबेला एक भारतीय युवाको भिडियो भाइरल भएको छ । मेयरा नोयडाको बोरला गाउँमा भाईसँग बस्छन् । १९ वर्षिय प्रदिपले नोयडा स्थित एमसी डोनाल्डमा काम गर्छन् । उनको काम गर्ने ठाउँ भन्दा उनको घर दश किलोमिटर टाँढा छ ।

इन्डियन आर्मी बन्ने सपना बोकेका प्रदिप घर जान गाडीमा चढ्दैनन् । आफ्नो सपनालाई साकार बनाउन उनी कामबाट घर फर्किदा १० किलोमिटरको यात्रामा दौडीन्छन् । उनका अनुसार उनकी आमा अस्पतालमा भर्ना भएकी छिन् । घरमा पुगेर उनले खाना पकाएर भाईलाई खुवाउनुपर्छ । उनी यतिबेला मेहेनति युवाको रुपमा चर्चित भएका छन् ।

थप समाचार : गर्भवती महिलासँग डाक्टरले गरे यस्तो काम ,डाक्टरहरुको यस्तो चमत्कारिक काम सुन्दा पनि विश्वास लाग्दैन

डाक्टरलाई यसरी मात्र नभई भगवानको अर्को रूप पनि भनिन्छ। बारम्बार, डाक्टरहरूले प्रमाणित गरिसकेका छन् कि भगवान पछि कसैको जीवन बचाउन सक्छ भने, त्यो डाक्टर हो धेरै पटक डाक्टरहरूले यस्ता अनौठो केसहरू हल गरेका छन्, जसलाई सुन्दा पनि विश्वास लाग्दैन कि यो वास्तवमै सम्भव छ। भर्खरै डाक्टरहरुले यस्तो चमत्कारिक काम गरेका छन्।

बच्चा जन्माउने समयमा धेरै समस्याहरू हुन सक्छ: वास्तवमा, 23 हप्ताको गर्भवती महिलाको नियमित परीक्षणको क्रममा, डाक्टरहरूले पत्ता लगाए कि उनको गर्भमा रहेको बच्चाको मुटुले रगत प्रवाह गर्न सक्षम छैन। यसको उचित उपचार नगरे बच्चा जन्माउने समयमा धेरै समस्या हुनसक्ने चिकित्सकहरुले बताएका छन्। डाक्टरहरूले बच्चाको गर्भमै उपचार गर्नुपर्ने निर्णय गरे।

बच्चाको मुटुको आकार एउटा बदाम जत्तिकै ठूलो थियो | एक समाचार अनुसार डाक्टरहरुले गर्भमै बच्चाको उपचार गर्न थालेका छन्। डाक्टरहरूले आमाको पाठेघरबाट सुईको सहायताले बच्चाको मुटुमा बेलुन हाले। यस प्रक्रिया पछि, बच्चाको मुटुको माथिल्लो र तल्लो कक्षमा ठाउँ सिर्जना गरियो र रगतको परिसंचरण सामान्य रूपमा सुरु भयो। डाक्टरहरूले यो अचम्मको शल्यक्रिया गर्दा बच्चाको मुटुको आकार एउटा बदाम जत्तिकै ठूलो थियो।

बच्चा हाल दुई महिनाको छ र पूर्ण रूपमा स्वस्थ छ:बच्चाको यस्तो सानो मुटुको शल्यक्रिया निकै कठिन थियो, जुन क्यानडाको टोरन्टोस्थित माउन्ट सिनाई अस्पतालमा गरिएको थियो।आज यो बच्चा पूर्णतया स्वस्थ रहेको र अहिले उनको उमेर दुई महिना रहेको बताइएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *