• Sat. Sep 30th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

जान्नुहोस् कुन दिशामा टाउको राखेर सुत्नु सबैभन्दा शुभ मानिन्छ ?

Bydeep

Jun 6, 2022

तपाई कसरी सुत्नुहुन्छ तपाईको जीवनसँग सम्बन्धित धेरै महत्त्वपूर्ण कुराहरूमा निर्भर गर्दछ। यदि सुत्ने समयमा तपाईको दिशा ठिक छैन भने तपाईको जीवनमा समस्या आउन सक्छ ।अर्कोतर्फ, सही दिशामा टाउको राखेर सुत्दा राम्रो निन्द्रा मात्र आउँदैन, आर्थिक रूपमा पनि समृद्ध बनाउँछ। आज हामी तपाईलाई सुत्ने बेला कुन दिशा सही गर्नुपर्छ र यसका फाइदाहरु के के छन् भनी बताइरहेका छौँ ।

दक्षिण दिशामा टाउको राखेर सुत्दा फाइदा हुन्छ
वास्तुका अनुसार यस दिशामा टाउको राखेर सुत्नु उत्तम मानिन्छ । यस दिशामा टाउको राखेर सुत्दा स्वास्थ्य राम्रो रहन्छ र सबै प्रकारका मानसिक समस्याबाट टाढा रहन्छ भन्ने विश्वास गरिन्छ ।

ध्यान दिनुहोस् दक्षिण दिशामा खुट्टा राखेर सुत्न चै भुलेरपनि हुन्न । यसलाई धार्मिक दृष्टिले अशुभ र वैज्ञानिक दृष्टिकोणले पनि हानिकारक मानिन्छ । दक्षिण तर्फ घुम्दा चुम्बकीय धारा खुट्टामा प्रवेश गरी टाउकोबाट निस्कन्छ भन्ने विश्वास गरिन्छ । यसले तपाईको दिमागमा तनाव बढाउँछ र निद्रामा पनि बाधा पुर्‍याउँछ।

सुतिरहेको टाउको पूर्व
दक्षिण पछि दोस्रो सही दिशा पूर्व मानिन्छ। यदि दक्षिण दिशामा टाउको राखेर सुत्न सम्भव छैन भने पूर्वमा टाउको राखेर सुत्न पनि सकिन्छ । यसो गर्नाले देवताको कृपा प्राप्त हुने जनविश्वास छ । यसैगरी सूर्यको यस दिशाबाट प्रस्थान हुनाले यसलाई जीवनदायी दिशा मानिन्छ। भुलेर पनि यस दिशामा खुट्टा राखेर सुत्नु हुँदैन । धार्मिक रुपमा यसलाई अशुभ मानिन्छ ।

पूर्व दिशामा टाउको राखेर सुत्नु शुभ मानिन्छ
यदि तपाईं आफ्नो घरमा एक मात्र कमाउने व्यक्ति हुनुहुन्छ भने। अथवा जागिर र ब्यापार गर्नुहुन्छ भने पूर्व दिशामा टाउको राखेर सुत्नु उत्तम मानिन्छ । यदि तपाई विद्यार्थी हुनुहुन्छ भने तपाईको टाउको पूर्व दिशामा राखेर सुत्नु राम्रो मानिन्छ । पूर्व दिशामा टाउको राखेर सुत्दा एकाग्रता बढ्छ भन्ने मान्यता छ ।

सुत्दा अर्थ लाग्ने विषय

शास्त्र अनुसार ऋषि–मुनिहरुले साँझ अर्थात् साँझमा पनि सुत्नु हुँदैन भनिएको छ । सुत्नुभन्दा कम्तिमा दुई घण्टा अघि खाना खानुपर्छ । यसो गर्नेहरु पेटको समस्याबाट टाढा रहन्छन् । राति अबेरसम्म उठ्नु पनि निद्रामा बाधा पुर्‍याउने मानिन्छ। सुत्नुअघि मन शान्त गर र भगवानको ध्यान गरेपछि सुत्ने ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *