• Tue. Sep 26th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

मन्त्री हेरफेर गर्न मानेनन् देउवा, नयाँ मन्त्री बन्नेहरुको ढोका तत्काललाई बन्द

ByDeayam

Jun 6, 2022

प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले तत्काल मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन नगर्ने भएका छन् । नेकपा एकीकृत समाजवादी (एस) ले हाल बहालवाला मन्त्रीहरुलाई फिर्ता बोलाउन र नयाँ मन्त्री नियुक्त गर्न भने पनि प्रधानमन्त्री देउवाले त्यो अस्वीकार गरेका छन् ।

सोमबार बसेको सत्ता गठबन्धनका शीर्ष नेताहरुको बैठकमा प्रधानमन्त्री देउवाले भर्खरै बजेट आएको र यस विषयमा प्रतिनिधिसभामा छलफल चलिरहेको अवस्थामा मन्त्री हेरफेर गर्नु ठीक नहुने बताए । नयाँ मन्त्री हेरफेरको कदमले बजेटमा असर पर्ने देखिएपछि तत्कालका लागि मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन गर्न नहुने उनको भनाइ थियो ।

यससँगै स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री विरोध खतिवडा, शहरी विकास मन्त्री रामकुमारी झाँक्री, संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री प्रेमबहादुर आले, श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षामन्त्री कृष्णकुमार श्रेष्ठ र स्वास्थ्य राज्यमन्त्री भवानी खापुङको पद यथावत रहेको छ ।

यसअघि नेकपा एसले भवानी खापुङबाहेक बहालवाला ४ मन्त्रीहरुलाई फिर्ता बोलाएर नयाँ मन्त्री नियुक्त गर्न बालुवाटार पत्राचार गरेको थियो । नयाँ मन्त्रीहरुमा संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्रीमा जीवनराम श्रेष्ठ, शहरी विकास मन्त्रीमा मेटमणि चौधरी, शेरबहादुर कुँवरलाई श्रम तथा रोजगार मन्त्री र स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा हिरा केसीलाई सिफारिस गरिएको थियो । यस्तै, खापुङलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीबाट मन्त्रीमा नियुक्ती गरिएको थियो ।

तर, सोमबार बसेको गठबन्धनको शीर्ष नेताहरुबीचको बैठकसँगै नयाँ मन्त्री बन्ने पर्खाइमा रहेकाहरुको ढोका तत्काललाई बन्द भएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *