• Wed. Dec 6th, 2023

अग्रिम पोष्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

हप्तामा दुई पटक भन्दा बढी यौन सम्पर्क गर्दा के फाइदा हुन्छ ?

ByDeayam

Jun 7, 2022

यौन सम्पर्क खास गरी विवाहित दम्पतीको दिनचर्याकै एउटा हिस्सा हो । नव–दम्पतीबिच रातमा बढी यौन सम्पर्क स्थापित हुन्छ । जब उमेर ढल्कँदै जान्छ वा वैवाहिक जीवन लम्बिँदै जान्छ, यौन सम्पर्कको दर पनि क्रमशः घट्दै जान्छ ।

थुप्रै दम्पतीबिच यौन सक्रियतामा असन्तुलन हुने गर्छ । कतिले आफ्नो पार्टनर यौनमा उदासीन भएको बताइरहेका हुन्छन् । त्यसै गरी कतिले आफ्ना पार्टनर यौनमा बढी नै सक्रिय हुने गुनासो गर्छन् । जबकि यौन सम्पर्कमा दुवैको रुचि, उत्सुकता र सक्रियता समान हुनुपर्छ । यदि त्यसो भयो भने यौन जीवन सुखमय हुने एक अध्ययनले बताएको छ ।

अक्सर दम्पतीको यौन सम्बन्धमा तालमेल मिलिरहेको हुँदैन । यही कारणले उनीहरूको सम्बन्धमा खटपट आउँछ । र बिस्तारै मनमुटाव हुने गर्छ । जब पार्टनरबाट यौन सन्तुष्टि मिल्दै उनीहरूले अर्कैतिर त्यसको विकल्प खोज्न थाल्छन् । पति वा पत्नी दुवैको हकमा यस्तो हुनसक्छ । त्यसैले यौन सम्बन्धमा दुवै पति पत्नी सक्रिय हुनुपर्छ ।तर, यौनमा अधिक रुचि हुनु पनि राम्रो मानिँदैन । साथै यौनमा उदासीन भएको पनि राम्रो मानिँदैन ।

दम्पतीको सम्बन्ध सुमधुर राख्नका लागि यौन जीवनमा सन्तुष्ट चाहिन्छ । यौन जीवन सुखमय भयो भने उनीहरू एक अर्कामा थप नजिक हुन पुग्ने विभिन्न अध्ययनहरूमा पाइएको छ । यसको शारीरिक फाइदा पनि छ । भनिन्छ, यौन सम्पर्कको क्रममा शरीरको रक्त प्रवाह राम्ररी हुन पाउँछ । यसले मुटुलाई स्वस्थ राख्नदेखि छालामा चमक ल्याउनसम्म सहयोग गर्छ ।

अमेरिकन जर्नल अफ कार्डियोलोजीमा प्रकाशित एक अध्ययन अनुसार जो पुरुष हप्तामा दुई पटक भन्दा बढी यौन सम्पर्क गर्छन्, उनीहरूमा हृदयाघातको खतरा ४५ प्रतिशत कम हुन्छ । अध्ययनमा के पनि उल्लेख छ भने, स्वस्थ्य यौन जीवनले शरीरमा कार्टिसोल नामको हर्मोन कम उत्पन्न हुन्छ, जसले चिन्ता र उच्च रक्तचापको समस्या पनि हुँदैन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *