• Tue. Jan 31st, 2023

अग्रिम पोस्ट

सर्वाधिक हेरिने अनलाइन

सामाजिक संजालमा ट्रोल – आदिपुरुष बनाउन लागेको ५ सय करोड भारू गयो पानीमा

ByAgrim Post

Oct 15, 2022

भारतीय अभिनेता प्रभास र सैफ अली खानको बहुप्रतिक्षित फिल्म ‘आदिपुरुष’ को टिजर आइतबार सार्वजनिक भएको छ। हिन्दी र तेलेगु भाषामा छायांकन हुने आदिपुरुष ओम राउतले निर्देशन गरेका हुन्। पछि यो तमिल, मलयालम, कन्नड लगायत अन्य भाषामा समेत उपलब्ध हुने बलिउड हंगामाले जनाएको छ। यसमा कृति सेननको पनि मुख्य भूमिका छ।

आदिपुरुष थ्री-डी फिचर फिल्म हो। यो रामायण कथामा आधारित भएर निर्माण गरिएको छ जसमा असत्यमाथि सत्यको विजय देखाइनेछ। यसमा कला, संस्कृति र साहित्यको सही मिश्रण पाउन सकिने फिल्म टोलीले बताएको छ।

आइतबार सार्वजनिक भएको एक मिनेट ४६ सेकेन्डको टिजरमा प्रभासलाई रामको भूमिकामा देख्न सकिन्छ भने सैफ अली खानलाई रावणको।आदिपुरुष करिब ५ सय करोड भारूमा बनिरहेको फिल्म भएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरूले जनाएका छन्। तर यति महँगो बजेटको यो फिल्मको टिजरले प्रशंसाभन्दा धेरै आलोचना खेप्नुपरेको छ।

भारतीय सञ्चारमाध्यमहरूका अनुसार फिल्ममा प्रयोग भएको भिएफएक्सका कारण धेरैले यसलाई कार्टुन, एनिमेसनदेखि भिडिओ गेमसम्म भनेका छन्।भिएफएक्सको गुणस्तर राम्रो नभएकाले यसमा पात्रका अनुहार, शरीरदेखि सबैजसो दृश्य एकदमै नक्कली लागेको टिप्पणी सामाजिक सञ्जालहरूमा आइरहेको छ।

टिप्पणी गर्नेहरूले सस्तो भिएफएक्समा फिल्म बनाएको भन्दै आदिपुरुषका निर्माण टोलीको आलोचना गरेका छन्। भुषण कुमार, कृष्ण कुमार, ओम राउत, प्रसाद सुतार र राजेश नायरद्वारा निर्मित ‘आदिपुरुष’ सन् २०२३ जनवरी १२ मा रिलिज हुने भनिएको छ।

रावणको अवतरण देखेर रिसाए मुकेश मुकेश खन्ना

अदिपुरुषमा रावणको अवतरण देखेर भारतीय अभिनेता मुकेश मुकेश आक्रोशित भएका छन्। देखिनुपर्ने रावण तर मोहम्मद खिलजी जस्तो देखिएकोप्रति अनको नाराजगी रहेको छ। हाम्रो रावण जस्तो लाग्दैन यो सत्य हो। मुगल चरित्रलाई मुगल लुक दिइएको छ ।

कहाँ राम, कहाँ रामायण, कहाँ यो मुगल रुप । के तपाईँ ठट्टा गर्दै हुनुहुन्छ? यो फिल्म चल्दैन । स्पेशल इफेक्टले मात्र फिल्म हिट हुन्छ भन्ने सोच्ने हो भने । हजार करोड खर्च गरेर रामायण बन्न सकिँदैन उनले भने।

रामायण यसको मूल्य, मान्यता, रूप र संवादमा बनेको छ। यदि साँच्चै रामायण, आदिपुरुष, जहाँ मान्छे, चमेरो उड्ने, भिएफएक्स प्रयोग गर्ने हो भने कुरो अर्कै हुन्थ्यो । तर तिमीले दश टाउको देखाउने छौ, उसलाई अलाउद्दीन खिलजीको रूप दिन्छौ, तब मानिसहरु हाँस्ने छैनन् । यो राम्रो संकेत होइन। यसको नतिजा राम्रो आउँदैन । म यी पैसा मानिसहरूलाई भन्छु कि तपाईंको पैसा हाम्रो धर्मको चरित्र परिवर्तन गर्न खर्च नगर्नुहोस्। धर्मसँग खेलवाड गर्ने हो भने गर ।

रावणको लुक्स र सैफको घमण्ड
मुकेशले भिडियोमा सैफको पुरानो अन्तर्वार्ता पनि उल्लेख गरेका छन् । उनले भने- सैफ अली खानले गर्वका साथ भनेका थिए कि म रावणको भूमिका खेल्दैछु। म उसलाई हास्यास्पद रूप दिनेछु। तर, हरेक कलाकारको आ–आफ्नै अडान छ कि उनले आफूलाई दर्शकसामु कसरी प्रस्तुत गर्ने । तर जब रामायणको कुरा गर्नुहुन्छ, त्यसको फाइदा उठाउन चाहनुहुन्छ। तपाईं जनताको विश्वासको फाइदा उठाउन चाहनुहुन्छ। रामायण ल्याइरहेका छौँ भने जनताले स्वागत गर्नेछन्। तर म रावणको चरित्र बदल्न चाहन्छु भन्यो भने सच्चा हिन्दुको कान उठ्छ । जस्तै मेरो पनि भयो । मैले पनि सोचेँ रामायणको चरित्र परिवर्तन गर्ने तिमी को हौ ? तपाईं आफ्नो धर्मका पात्रहरूलाई परिवर्तन गरेर देखाउन सक्नुहुन्छ। सैफ अली खान सत्य साबित हुँदैछन्। उसले जे भन्यो त्यही गर्यो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *